MERSİN’DE SURİYE KAYNAKLI PETROL SIZINTISINA KARŞI TEMİZLİK ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Spread the love

Mersin sahillerinde Suriye kaynaklı petrol sızıntısının temizlenmesi için başlatılan çalışmalar sürüyor.

Bu kapsamda Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Akdeniz Üçüncü Göz Eğitim ve Gençlik Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı Damla Gönüllülük Hareketi ile Gençlik Merkezi Gönüllüleri, Uluslararası Akdeniz Gönüllülük Derneği üyelerinin de katılımıyla, merkez Akdeniz ilçesi Kazanlı sahili boyunca temizlik çalışması yapıldı. ’21 Eylül Dünya Temizlik Günü’ dolayısıyla, ‘Her canlı bizim için değerlidir’ sloganıyla yapılan etkinlikte, temiz çevrenin önemine dikkat çekilirken, toplumsal bilinç ve farkındalık oluşturmak amaçlandı.

Yüzlerce metre uzunluğundaki Kazanlı sahiline vuran tarımsal ve balıkçılık atıkları ile piknikçilerin bıraktığı atıkların yanı sıra, Suriye’ye ait Akdeniz kıyısında bulunan bir enerji santralinden sızarak Kazanlı sahillerine ulaşan petrol atıkları da dikkatle toplandı. Toplanan poşetler dolusu çöp ve atıklar, bertaraf tesisine ulaştırılmak üzere çöp taksiye yüklenerek sahilden çıkarıldı.

Next Post

HALK OTOBÜSÜ İLE MİNİBÜS ŞOFÖRÜNÜN YOLCU KAPMA KAVGASI

Spread the loveMersin’in Tarsus ilçesinde halk otobüs ile minibüs şoförlerinin yolcu kapma kavgası kameralara yansıdı. Olay, ilçeye bağlı Öğretmenler Mahallesi Muvaffak Uygur Caddesi üzerinde meydana geldi. Yolcu taşıyan halk otobüsü ile minibüs, güzergah üzerinde bulunan durak önünde bekleyen yolcuları almak için birbiriyle yarıştı. Şoförler arasında çıkan tartışma daha sonra kavgaya […]