ÇEK CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ BAŞKAN SEÇER’İ ZİYARET ETTİ

Spread the love

Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek, kısa süre sonra Güney Moravya Bölgesi ile Mersin arasında imzalanacak olan karşılıklı iyi niyet ve iş birliği anlaşması öncesinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti.

Mersin Çek Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Ufuk Bozkaya ve Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Bölümü Başkanı Pavel Danek’in de eşlik ettiği ziyarette konuşan Başkan Seçer, Büyükelçiye yeni görevinde başarılar diledi. İki şehir arasında iyi niyet ve iş birliği anlaşması imzalanacağını belirten Seçer, “Bu ilişkilerin geliştirilmesi açısından önemli bir ziyaret oldu. Sizin ziyaretinizden hemen önce de Güney Moravya Valisi’nden bizim kardeş şehir olma karşılıklı isteğimiz, talebimiz onlar tarafından da yanıtlandı. Kasım ayının başında da Mersin’e bir ziyaret olacak. Biz davet ettik onları. Ülkeler arasında ya da şehirler arasında sadece ekonomik değil, sosyal ve kültürel açıdan da iş birliğinin olmasını önemsiyoruz” dedi.

Next Post

BEŞİKTAŞ: 3 ADANA DEMİRSPOR: 3

Spread the loveSüper lig hafta içi mesaisinde süper bir maça sahne oldu. Lider Beşiktaş ile Adana Demirspor Vodafonpark’ta karşı karşıya geldi ve karşılaşma 3-3 berabere bitti. Maçın ilk yarısını Montero ve Desouza’nın golleriyle 2-0 önde kapatan Beşiktaş, maçın ikinci yarısında skoru 3-0’a getirdi. Maçı bırakmayan Adana Demirspor durumu 3-2’ye getirdi. […]