BAŞKAN GÜLTAK, ’CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI’NI KUTLADI

Spread the love

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ dolayısıyla Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi ile Akdeniz İlçe Müftüsü İbrahim Yavuz’u ziyaret etti.

Gültak, ziyaretlerine ilişkin yaptığı açıklamada, “Din görevlilerimiz gerçekten çok kıymetli, ulvi bir görevi ifa ediyorlar. Bu nedenle değerli cami ve din görevlilerimizin bu özel haftasını gönülden kutluyor, kendilerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

“İbadethanelerimizin sıkıntılarını çözmek için çalışıyoruz”

Konuşmasında, camiler ve din görevlilerinin taşıdığı misyonun önemine dikkat çeken Başkan Gültak, ibadethanelerin toplumsal önemine de değinerek, “Akdeniz Belediyesi olarak camilerimiz ve diğer ibadethanelerimizin eksikliklerinin yanı sıra, değerli hocalarımızın talep ve sıkıntıları noktasında en kısa sürede müdahale ediyoruz. Camiler veya Kur’an kursları ile ilgili her türlü talep ve sıkıntıları çözmek için aralıksız çalışıyoruz” diye konuştu.

Next Post

İLKOKULDA ÖĞRETMENDEN DAYAK İDDİASI

Spread the loveMersin’in merkez Akdeniz ilçesinde bir ilkokulda görevli sınıf öğretmeninin, 9 yaşındaki 3. sınıf öğrencisinin yüzüne 9 kere tokat atarak şiddet uyguladığı iddia edildi. Çocuğun yüzünde yediği tokatlar nedeniyle tırnak izine bağlı çizikler ve kızarıklıklar oluşurken, ailesi doktor raporu alarak öğretmenden şikayetçi oldu. İddiaya göre olay, Akdeniz ilçesi Hal […]