MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OTOBÜS FİLOSUNU BÜYÜTÜYOR

Spread the love

Mersin’de belediye çalışanı kadınlar, ’kadınlar futboldan anlamaz’ algısını yıkmak ve kadınların haberlerde şiddetle değil başarılarıyla anılması için farkındalık oluşturmak adına katıldıkları turnuvada, halı sahanın tozunu attırdı.

Mersin’de belediye çalışanı kadınlar, ‘kadınlar futboldan anlamaz’ algısını yıkmak ve kadınların haberlerde şiddetle değil başarılarıyla anılması için farkındalık oluşturmak adına katıldıkları turnuvada, halı sahanın tozunu attırdı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi çalışanlarının geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediği ‘Geleneksel Futbol Turnuvası’nda bu yıl kadın çalışanlar da yerini aldı. Turnuvanın açılış karşılaşmasını gerçekleştiren kadınlar, ‘kadınlar futboldan anlamaz’ algısını yıkmak için halı sahanın tozunu attırdı.

Mesai sonrası antrenman yapıyorlar

Mezitli ilçesindeki bir halı sahada gerçekleşen ilk maçın açılış vuruşunu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok yaptı. Ulaşım Dairesi Başkanlığında çalışan kadın personelin oluşturduğu ‘Hanedan, Bordo Bereliler, Kaplanlar ve Ateş Böcekleri’ takımları, sahada ter döktü. Birçoğunun futbol deneyimi olmamasına rağmen bazı toplumsal algıları yıkmak için işe koyulan kadınların bir diğer amacı da kadına yönelik şiddetin son bulması adına farkındalık oluşturmak oldu. Hafta içi mesai sonrası ve hafta sonu bir araya gelen kadınlar, maç için ısınıyor, antrenman yapıyor.

Next Post

HAVA SICAKLIĞI 33 DERECEYİ BULDU, TATİLCİLER KIZKALESİ’NE AKIN ETTİ

Spread the loveDoğu Akdeniz’in gözde turizm merkezlerinden olan Mersin’in Erdemli ilçesindeki Kızkalesi sahilleri, hava sıcaklığının 33 dereceye yükselmesiyle tatilcilerle dolup taştı. Erdemli’de ekim ayı olmasına rağmen sahillerin yaz günlerini andıran canlılığı dikkat çekti. Uygun hava şartlarının tarihi turistik Kızkalesi’ne ilgiyi arttırdığını ifade eden turizmciler, sezonun uzamasından da memnun. Kızkalesi Turizm […]