"intermersin"

Mersin'in Haber Sitesi

MERSİN’İN POTANSİYELİ ’WHAT TO MERSİN’ PROJESİ İLE TANITILACAK

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesinin koordinesinde hayata geçirilecek ’What To Mersin’ projesi için 5 gün süren çalışma grubu toplantıları yapıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesinin koordinesinde hayata geçirilecek ‘What To Mersin’ projesi için 5 gün süren çalışma grubu toplantıları yapıldı. 8 çalışma grubuyla yapılan toplantılarda 91 paydaş projeye katkı sunacak fikirlerini paylaştı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, projenin çalışma grubu toplantılarına kurumlar, sivil toplum kuruluşları, odalar, öğrenci ve iş dünyası temsilcileri gibi çok sayıda paydaş katıldı. İlk gün ‘Mersin’i keşfet’ başlığıyla yapılan toplantılar sırayla ‘Herkes için Mersin’, ‘Nerede kalırım?’, ‘Mersin’i tanıyor musun?’, ‘Etkinlikler’, ‘Turizm alanları’, ‘Senin için Mersin’ ve ‘Ne yerim?’ başlıklarıyla devam etti. Oluşturulacak internet portalında da yer alacak başlıklar için toplantılara katılan toplam 91 paydaş, deneyimlerini ve fikirlerini ortaya koydu. Toplantı sonucunda ortaya çıkan veriler doğrultusunda ise içerik çalışmaları aşamasına geçilecek.