"intermersin"

Mersin'in Haber Sitesi

TAKİ BAKAR TFF GRASSROOTS C ANTRENÖR EĞİTİM PROGRAMI SONA ERDİ

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, “Sportif yatırımlar açısından fakir bir ilçeydik. Bugün eğitim programlarının tesislerimizde yapılması mutluluk vericidir” dedi.

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinin katkıları ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Mersin Şubesinin işbirliğinde 15-24 Aralık tarihleri arasında Seyfi Ali Türkoğlu-Şafak Erdur Futbol Sahasında gerçekleştirilen Taki Bakar TFF Grassroots C Antrenör Eğitim Programı, 30 kursiyerin katılımı ile tamamlandı.

“Spora ve sporcularımıza katkı sunmaya devam edeceğiz”

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, “Spor tesisleri açısından oldukça fakir bir ilçeydik. Akdeniz’de 30 milyon TL’yi aşan sportif yatırımlarla önemli işlere imza attık. Artık yavaş yavaş spor camiasına her anlamda rahatlık sunan tesislere sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Ayrıca, göreve geldiğimiz günden bu yana başta amatör sporlar olmak üzere birçok spor branşına katkı sunduk. Bu desteklerimizin de devam edeceğinin bilinmesini isterim. Öte yandan bugün sona eren Taki Bakar TFF Grassroots C Antrenör Eğitim Programına katılan, emek veren herkese de teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki dönemlerde ihtiyaç duyulduğu noktada spora ve sporcularımıza elimizden geldiğince katkı sunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.