"intermersin"

Mersin'in Haber Sitesi

BAŞKAN SEÇER, AZERBAYCANLI GAZİLERİ AĞIRLADI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kurtuluş törenlerinin ardından Azerbaycan’dan gelen gazileri makamında ağırladı. Başkan Seçer, “Biz gazilerimizden razıyız, umarım onlar da bizden razıdır” dedi.

3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla Azerbaycan’dan gelip Mersin’de ağırlanan gaziler, Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer’i ziyaret etti. Ziyarette gazilerin yanı sıra; Azerbaycan Askeri Dernekler Başkanı Emin Hasanlı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Şube Başkanı Kemal Cındız, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Serdal Gökayaz ile Şehit Aileleri ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürü Cengiz Sevinç de yer aldı.

“Bizim kültürümüzde şehidine, gazisine sahip çıkmak vardır”

Başkan Seçer; heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şehit ailelerine, gazilere ve gazi ailelerine önem verdiklerini söyledi. İki yıl önce Şehit Aileleri ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürlüğünü kurduklarını belirten Seçer, Şube Müdürü Cengiz Sevinç’in, tüm şehit aileleri ve gazilerle ilgilendiğini ifade etti. Seçer, “Önemsiyoruz; gazilerimizi seviyoruz, şehit ailelerimize aynı şekilde saygı duyuyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun vatan toprağını öyle masa üzerinde oturduğunuz yerde birileri getirip size bağışlamıyor. Mutlaka mücadele etmeniz, bir bedel ödemeniz lazım; canınızla, kanınızla, bedeninizle. Bunu yapan yurttaşlarımıza da bizim devlet olarak mutlaka sahip çıkmamız, kimseye muhtaç etmememiz lazım. Bu, toplumların özünde olan bir durumdur. Onların geninde, kültüründe olan bir durumdur. Bizim kültürümüzde de şehidine, gazisine sahip çıkmak vardır. Onun için her cümlemizde Mustafa Kemal’i anıyoruz, gazi diyoruz, Gazi Mustafa Kemal diyoruz” diye konuştu.