"intermersin"

Mersin'in Haber Sitesi

AKDENİZ’DE BİR EVDEN 2 KAMYON ÇÖP ÇIKARILDI

Mersin’in merkez Akdeniz ilçesi Hamidiye Mahallesinde bir evden 2 kamyon atık malzeme ve çöp çıkarıldı.

Mersin’in merkez Akdeniz ilçesi Hamidiye Mahallesinde bir evden 2 kamyon atık malzeme ve çöp çıkarıldı. Belediye ekipleri, çöpleri çıkardıktan sonra evi temizleyerek dezenfekte etti.

Akdeniz Belediyesi, halkın temiz, sağlıklı ve güvenli bir kentte yaşam hakkını korumak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Hamidiye Mahallesi 4302 sokaktan gelen kötü kokular sonrası bir evde çöp biriktirildiği ihbarını alan Akdeniz Belediyesi ekipleri vakit kaybetmeden harekete geçti. Çevreye yayılan kötü kokular nedeni ile mahalle sakinlerinin şikayette bulunduğu eve giden Akdeniz Belediyesi Çevre Kontrol ve Temizlik ile Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, evin her bir odasının eski eşyalar ve çöplerle dolu olduğunu tespit etti.

Evin temizlenmesi için ivedilikle hareket eden ekipler, gerekli tüm önlemleri aldıktan sonra çalışma başlattı. Saatler süren çalışma sonucu temizlik ekipleri, evde kıyafetten mutfak gereçlerine, demirden onlarca plastik ürüne kadar 2 kamyondan fazla atık malzeme ve çöp çıkarttı.