"intermersin"

Mersin'in Haber Sitesi

MUSTAFA GÜLTAK’TAN DEPREMLE İLGİLİ DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

70 hatta 80 yaşında.

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, kentsel dönüşümün gerekliliğine dikkat çekti. Yerel yönetimler olarak deprem ve diğer doğal afetlerin can ve mal kaybına neden olmaması adına yasal mevzuatların verdiği yetkiyi sonuna kadar kullandıklarını belirten Gültak, “Akdeniz, kentimizin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Vatandaşlarımızın güvenli, sağlıklı ve düzenli bir kent yaşamı haklarını önemsiyor, kentsel dönüşümün elzem olduğunu bir kez daha belirtiyorum. Bizler bu bilinçle hareket ediyor, proje planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Depremlere karşı hazırlıklı olunması amacıyla bilinçlenmenin önemine değinen Başkan Gültak, “İlçemiz kentimizin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Bu nedenle başta ilçemiz Akdeniz olmak üzere tüm kentte, kentsel dönüşüm projelerine acil ihtiyaç duyulmaktadır” şeklinde konuştu.

Dünyadaki gelişim ve değişimin temellerini oluşturan altyapı ve üstyapı unsurlarını insanlığın hizmetine sunma noktasında daha hızlı adımlar atılması gerektiğini vurgulayan Gültak, “Akdeniz Belediyesi olarak bizler de vatandaşlarımızın güvenli, sağlıklı ve düzenli bir kent yaşamının sunduğu her türlü imkan ve nimete eşit ulaşabilmesi noktasında hizmet ve proje üretiyor, gece-gündüz çalışıyoruz. Nitekim TOKİ eliyle önce Çay Mahallesinde, ardından da Barış Mahallesinde başlamasına vesile olduğumuz yerinde kentsel dönüşüm, insanlarımızın büyük desteğini aldı. Eğer biz Mersin’i daha yaşanılır, daha konforlu, parkları, yeşil alanları, caddeleri olan yerler istiyorsak burada bir dönüşümü başlatmamız gerek” dedi.