"intermersin"

Mersin'in Haber Sitesi

ŞEHİT ANNELERİ VE EŞLERİ BİR ARAYA GELDİ

Akdeniz Kaymakamlığı tarafından ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, şehit anneleri ile şehit eşleri ve çocukları bir araya geldi.

Etkinliğe Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk ile eşi Sülün Pamuk, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve eşi Behiye Gültak da katılarak kadınları yalnız bırakmadı. Yakınları ve arkadaşları ile unutulmaz bir gün geçiren kadınlar, kahvaltının ardından seyir tepesine çıkarak Mersin manzarasının keyfini çıkardı. Ardından şarkılar ve türküler eşliğinde halay çekip oyunlar oynayan kadınlar gönüllerince eğlendi.

“Aile destek merkezlerini sosyal ve kültürel merkezlere dönüştüreceğiz”

Aile Destek Merkezleri tarafından organize edilen etkinlikte konuşan Akdeniz Kaymakamı Muhitin Pamuk, “Gerçekten Milli Mücadelede, Kurtuluş Savaşı’nda erkeğin yanında var olan kadın, bugün de ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasında çok büyük bir itici güçtür. Kadınlar bizim için çok kıymetli. Çünkü biz, ‘Cennet, anaların ayakları altındadır’ diyen bir medeniyetin ve kadınları baş tacı eden bir geleneğin temsilcileriyiz. Kadın demek; sevgi, hoşgörü ve fedakârlık demek. ‘Güçlü kadın, güçlü Türkiye’ demek. Buradan hareketle bizler de kadınlara dönük aile destek merkezlerimizi güçlendirmek için çaba sarf ediyoruz. Bu merkezlerimizi kadınların sadece yeteneklerini geliştirdikleri, ev ekonomilerine katkı sağladıkları bir kurs merkezinin ötesine geçerek, onların bir eğlence merkezi, sosyal ve kültürel merkez halini alması için büyük çaba sarf ediyoruz” dedi. Kaymakam Pamuk, aile destek merkezlerine verdiği destekleri nedeniyle Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a da teşekkür etti.