"intermersin"

Mersin'in Haber Sitesi

BAŞKAN GÜLTAK: “EĞİTİM ALANINA AYRICALIKLA YAKLAŞIYORUZ”

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, belediyeye bağlı etüt merkezi ve kültür sanat evleri ile halk eğitim merkezi ve farklı okullarda görev yapan öğretmenler ve usta öğreticilerle bir araya geldi.

Bir otelin salonunda düzenlenen buluşmaya, Başkan Gültak’ın yanı sıra Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ilçe milli eğitim müdürleri ile etüt merkezi, halk eğitim merkezi ve kültür sanat evlerinde görev yapan öğretmen ve usta öğreticiler ve bürokratlar katıldı. Pasta kesilen ve öğrencilerin canlı müzik dinletisi sunduğu özel etkinlikte, şehit öğretmenler anısına hazırlanan kısa filmin gösterimi de gerçekleşti. Buluşmada konuşan Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğretmenlerin, tarihin akışını değiştiren insanlar yetiştirdiğinin altını çizerek, “Peygamber Efendimiz, kız çocuklarını diri diri gömülmekten kurtarıp bir bakışı değiştirdi. Bir Akşemseddin çıkıp Fatih Sultan Mehmet’i yetiştirerek dünya tarihini değiştirdi. ‘Bu ülke artık bitmiştir’ denilen yerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk çıkıp, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak devam ettirdi. Ve hepsi sadece bir kişi idi. Unutmayın. Yetiştirdiğiniz tek bir kişi çok şey değiştirebilir. Bu duygularla, eğitim şehitlerimizin her birini rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Bu uğurda fedakarca çalışan öğretmenlerimizin yolu, izi açık olsun” diye konuştu.

“Eğitim alanına ayrıcalıkla yaklaşıyoruz”

Başkan Mustafa Gültak ise öğretmenliğin, büyük bir fedakarlık ve özveri gerektiren en onurlu ve kutsal mesleklerden biri olduğunu vurguladı. Eğitim konusuna özel önem verdiklerini vurgulayan Gültak, “Bir toplumu, çağdaş ve muasır medeniyetler seviyesine yükselten en önemli konuların başında eğitim gelir. Bu açıdan eğitim konusu bizim de ayrıcalıkla yaklaştığımız, yeni, güncel ve herkes için ulaşılabilir projeler geliştirdiğimiz alanların başında geliyor” dedi.