"intermersin"

Mersin'in Haber Sitesi

’TOROSLAR KÜLTÜR VE TAZİYE EVİ’ AÇILDI

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın seçim vaatleri arasında yer alan ’Kültür ve Taziye Evi’ projesi, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Mevlana Mahallesi’nde, Toroslar Belediyesine ait arsa üzerinde hayırsever bir iş insanının da katkılarıyla yapımı tamamlanan “Toroslar Belediyesi Selahattin Oynar Kültür ve Taziye Evi’nin” açılışı yoğun katılım ile gerçekleşti.

Açılış törenine, Taziye evine ismi verilen merhum Selahattin Oynar’ın evlatları Hüseyin Oynar, Mehmet Can Oynar ve akrabaları, Toroslar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Özdemir, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Mevlana Mahallesi Muhtarı Murat Yıldırak, mahallelerinin ihtiyacı olan Kültür ve Taziye Evinin hayata geçirilmesine katkı sunan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ederek, “Bir mahalle muhtarı olarak, mahalle sakinlerimiz ile bununun gururunun yaşıyoruz. Allah hayrı geçenlerden, vesile olanlardan razı olsun. Mevlana Mahallemize ve Toroslarımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

“Başkanımızdan Allah razı olsun”

27 Kasım 2021 tarihinde rahmetli olan babaları merhum Selahattin Oynar’ın anısına inşa edilen “Selahattin Oynar Kültür ve Taziye Evi’nin” ilçeye hayırlı olmasını dileyen Hüseyin Oynar ve Mehmet Can Oynar, “Burayı yaparken bize destek olan Toroslar Belediye Başkanımız Atsız Afşın Yılmaz’a ve ekibine teşekkür ediyoruz. Taziyeler, bizim en duygusal zamandaki ihtiyacımız. Kültür ve Taziye Evi’nin yapımına vesile olduk. Allah hepimizden razı olsun” diye konuştu.