"intermersin"

Mersin'in Haber Sitesi

YENİŞEHİR BELEDİYESİNDEN 51 AMATÖR SPOR KULÜBÜNE 650 BİN TL DESTEK

Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi, Yenişehir’de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine 650 bin TL’lik nakdi destekte bulundu.

Yıl içerisinde amatör spor kulüplerine ulaşım ve malzeme konularında da desteklerini sürdüren Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Törenine; Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu( ASKF) Başkanı Mithat Ertaş, amatör spor kulüpleri ile sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve sporcular katıldı.

Amatör spor kulüplerinin başkan ve temsilcileri ile sporcularla nakdi destek töreninden bir araya gelen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, ” Hareket ilkemizde en kıymetli yeri aslında amatör branşlara ayırdık. Çünkü amatör branşlar olmazsa olmaz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi belli sportif alanlara yönlendirmeli, onları geleceğe hazırlamalıyız. Onun için amatör kulüplerimiz, amatör branşlar bizim için çok kıymetli. Bunun için de Yenişehir Belediyesi olarak hem tesislerimizle, hem altyapımızla, amatör spor kulüplerimizin daima yanındayız” diye konuştu.