MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK: '896 BİN ÖĞRETMENİMİZİN BİREYSEL GELİŞİMİNE KATKI SAĞLADIK'

   Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Salgın döneminde özellikle çevrimiçi eğitimler düzenleyerek 896 bin öğretmenimizin bireysel gelişimine katkı sağladık” dedi.

   Milli Eğitim Bakanlığı, 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri çerçevesinde öğretmenlerin dijital yeterliklerinin artırılması amacıyla Google ile gerçekleştirilen iş birliği kapsamında "Bilgi İşlemsel Düşünme Becerisinin Disiplinlerarası Yaklaşımı ile Öğretimi, Dijital Girişimciliğin Temelleri, Flutter ile Mobil Uygulama Geliştirme, Kotlin ile Mobil Uygulama Geliştirme" mesleki gelişim programları hazırladı. Bilişim ve teknoloji alanında çağın taleplerine uygun yetkinliklerin kazandırılmasının hedeflendiği akredite mesleki gelişim programlarına 128 bin 135 öğretmen katılırken, 75 bin 396 öğretmen uluslararası akredite sertifika almaya hak kazandı. Mesleki gelişim alanında öğretmenlerin dijital yeterliklerini güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen iş birliklerinde 2'nci faza geçilirken, bu kapsamda “Yapay Zeka Uzmanlığı, Veri Analizi Uzmanlığı ve İnternet Güvenliği” mesleki gelişim programları verilecek.

   Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Google iş birliği ile düzenlenen “Öğretmenler için Dijital Dönüşüm Programı” dijital sertifika törenine katıldı. Törene ayrıca Öğretmen Yetiştirme ve GeLiştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı, Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu ve bakanlık yetkilileri katıldı. Hazırlanan tanıtım filminin izlenmesiyle başlayan programda, sertifika almaya hak kazanan öğretmenler video konferans yöntemiyle mutluluklarını dile getirdi.

   Konuşan öğretmenlerin heyecanını gördükçe “Gözüm arkada kalmasın” diye kendi kendine söylendiğini kaydeden Bakan Selçuk, “Çünkü yazın bile bu arkadaşlarımız bu mesaiyi harcayarak böyle bir çalışmanın içindeler. Bugünler de oldukça mutluluk verici işler yapıyoruz. Daha dün 20 bin yeni öğretmenimizle gücümüze güç kattık ve onlar bugün ataması yapılan 20 bin arkadaşımız olarak yeni bir güne uyandılar” ifadelerini kullandı.

“Salgın döneminde özellikle çevrimiçi eğitimler düzenleyerek 896 bin öğretmenimizin bireysel gelişimine katkı sağladık”

   Bugün yine öğretmenler için “bir şey daha yaptık, bir şey daha yapıyoruz” sevinci içerisinde olduklarını aktaran Bakan Selçuk, Google ile iş birliği içerisinde öğretmenlerin bireysel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak için dijital dönüşüm programını son derece hızlı bir şekilde sürdürdüklerini söyledi. Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

   “Öncelikle öğretmenlerimizin bu konularda yetişmesi hususunda ‘niye bu kadar önem veriyoruz, niye bu kadar üzerinde duruyoruz' diye sorulduğunda hep şunu söylüyorum; öğretmenimizin birikimi bizim birikimimiz, Türkiye'nin birikimdir. Dolayısıyla Türkiye'nin geleceği, bizim öğretmenimizin geleceğiyle doğrudan doğruya alakalı. Bugün yine bir grup eğitimin tamamlanışına şahitlik ediyoruz ve geçtiğimiz süreç içerisinde salgın döneminde özellikle çevrimiçi eğitimler düzenleyerek 896 bin öğretmenimizin bireysel gelişimine katkı sağladık. Bu bir dünya rekoru, bu kadar süre içerisinde 896 bin öğretmeni bu tür eğitimlerden geçirmek, sertifikalar vermek büyük bir hikaye diye düşünüyorum. Burada katkısı geçen tüm ekip arkadaşlarıma, tüm iş birliği yaptığımız kurum ve kuruluşlara hususen teşekkür ediyorum.”

Tüm Hakları Tepe Medya Grup'a Aittir

Tepe Medya 50.Yıl Mahallesi13.Cadde 2750 Sokak Kuzey İndigo İş Merkezi 5/9 Yenişehir/MERSİN

   Tel: 0.324.233 66 55

Faks: 0.324.232 39 63

Email: info@tepemedyagrup.com

© 2001 by Tepe Medya

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon