MERSİNLİ AYŞENUR MERCAN’A MİLLİ DAVET

    U19 Kadın Milli takım kadrosuna çağrılan Mezitli Mercanlar oyuncusu Ayşenur’un haklı mutluluğu U19 Kadın Milli Takımın 24 Ekim-1 Kasım 2020 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştireceği hazırlık kampının aday kadrosu açıklandı. Milli takım kadrosuna Kadınlar 3.Ligi’nde mücadele eden Mezitli Mercanlar Spor Kulübü oyuncusu Ayşenur Mercan da davet edildi. Ayşenur Mercan ilk kez milli takıma çağrılırken 2016-2017 sezonundan günümüze ligde mücadele eden Mezitli Mercanlar Spor Kulübü ise ilk kez milli takıma bir sporcu göndermenin mutluluğunu yaşıyor.

    Kariyerinde 57 maç çıkan Ayşenur, forma giydiği forvet mevkiinde 65 gol atarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 3 yıldır milli takım tarafından takip edilen Ayşenur, 24 Ekim – 1 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek milli takım kampına davet edildi. Güney Gazetesi’ne özel açıklamada bulunan Ayşenur Mercan, çok mutlu olduğunu dile getirdi. 5 yıldır futbol oynadığını açıklayan genç futbolcu, “Futbola başlarken hedefim yoktu. Ailem karşı çıkmıştı. Sonrasında oynadıkça ve ilerleme kaydettikçe ailem desteklemeye başladı. Futbolda ki ilerlememden sonra eğitimimi de spor üzerine yapmaya karar verdim. Spor Lisesi’nde okuyorum. Futbolda her geçen üzerine koydukça, motivasyonum arttı. Daha fazla çalışmaya başladım” dedi.

    Hedefinin milli takımda kalıcı olmak olduğunu söyleyen Ayşenur Mercan, “Her gün üzerine koyarak hedeflerime ilerlemek istiyorum. Milli takımda kendimi gösterip kalıcı olmak istiyorum. Bana her daim desteğini esirgemeyen aileme, Kadir hocama ve tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

    Mezitli Mercanlar Spor Kulübü Başkanı Kadir Akıncı ise, Ayşenur’un yaktığı ışığın tüm genç kadın sporculara örnek olduğunu söyledi. Yeni bir kulüp olduklarını söyleyen Kadir Akıncı, “4-5 yıldır aynı jenerasyonla maçlara çıkıyoruz. Ayşenur’a güvenim tam. Daha iyi yerlerde olacağına inanıyorum. Ayşenur ilk milli takıma gönderdiğimiz sporcumuz. Çok mutluyuz. Ayşenur’un başarısından diğer gençlerde ilham alacaktır” sözlerini kullandı.

Tüm Hakları Tepe Medya Grup'a Aittir

Tepe Medya 50.Yıl Mahallesi13.Cadde 2750 Sokak Kuzey İndigo İş Merkezi 5/9 Yenişehir/MERSİN

   Tel: 0.324.233 66 55

Faks: 0.324.232 39 63

Email: info@tepemedyagrup.com

© 2001 by Tepe Medya

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon