"intermersin"

Mersin'in Haber Sitesi

13.TARSUS YARI MARATONU LANSMANI YAPILDI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 28 Kasım’da Tarsus’ta düzenlenecek olan 13. Uluslararası Tarsus Maratonu öncesinde basın mensuplarıyla lansmanda bir araya geldi.

3 yıl aradan sonra bu yıl tüm Mersinlilerle beraber Tarsus’ta keyifli bir maraton düzenleyecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Seçer, 27 Kasım’da kurulacak olan fuar ve 28 Kasım’da 3 etap şeklinde koşulacak maratonun içeriği hakkında bilgiler paylaştı. Başkan Seçer, “İmkanların el verdiği 2021 yılında maratonu hep beraber Tarsus’ta gerçekleştireceğiz” dedi.

Kemik kanserini yenen Ecrin de Mersinli sporcu Azmi Erdoğan ile yarışacak

Tarsus’taki basın lansmanına Türkiye Atletizm Federasyonu Mersin Atletizm İl Temsilcisi Halil Oğuz, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve daire başkanları, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe, 2014’te düzenlenen Tarsus Maratonu ile 2020’de düzenlenen İstanbul Maratonu’nun birincisi Sang Benard Cheruiyot, kıtalararası yüzücü ve Mersinli sporcu Azmi Erdoğan, kemik kanserini yenen ve kemoterapi görmeye devam eden Ecrin Aydoğ ile Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve sporcular da katıldı. Ecrin Aydoğ, Mersinli sporcu Azmi Erdoğan ile birlikte 13. Uluslararası Tarsus Maratonu’nda 21 kilometreyi birlikte yarışacak. Kanser tedavisi nedeniyle hareket kısıtlılığı bulunan ve maratona tekerlekli sandalye ile katılacak olan Ecrin’in tekerlekli sandalyesini Azmi Erdoğan sürecek. İkili son 100 metreyi birlikte el ele geçecek.