"intermersin"

Mersin'in Haber Sitesi

MERSİN’DE YANAN ORMANLIK ALANLAR FİDANLA BULUŞTU

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında daha yeşil bir Mersin için Silifke ilçesi Yeşilovacık Mahallesi’ndeki yanan ormanlık alanlara 15 bin fidan dikimi gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, “Geleceğe Nefes” kampanyasıyla, ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin orman ve çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak maksadı ile Milli Ağaçlandırma Günü; Yeşilovacık Mahallesi’nde yangından etkilenen Kemer mevkiinde Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun katılımı ile fidan dikimi gerçekleştirdi.

Mersin Valisi Ali İhsan Su düzenlenen törende yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 11 Ekim Milli Ağaçlandırma Günü ilan edildi. Bu kapsamda da bugün burada ağaç dikme törenini hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Ormanlar çok önemli varlıklarımızdır. Sadece bizim için değil, dünya için, insanlık için, dünyada tüm orman varlığı çok önemlidir. Bugün insanlık olarak sağlıklı bir nefes alabilmemiz için ormanlar vazgeçilmezimizdir. Sadece hayatımızı devam ettirmek için değil, hemen hemen her alanda orman envanterlerine ihtiyaç var. Her sektör için önemli bu bakımdan öncelikle ormanlarımızı korumak, orman varlığımızı arttırmak çok önemli görevlerimizden bir tanesidir. Bu çerçevede milli ağaçlandırma seferberliği kapsamında bugün de ilimizde fidan dikimini gerçekleştiriyoruz” dedi.