"intermersin"

Mersin'in Haber Sitesi

BAŞKAN GÜLTAK’TAN MİLLET BAHÇESİ ÇAĞRISI

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, Mersin Millet Bahçesi içerisinde yer alan çeşitli donatı alanları, yön ve ışıklı tabelaları, tuvaletler, kapılar, duvar ve fayanslara kimliği belirsiz kişi veya kişilerce zarar verilmesine tepki gösterdi.

Gültak, “Millet Bahçesi hepimizin, sahip çıkalım” çağrısı yaptı.

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, Millet Bahçesindeki donatılara zarar verilmesi üzerine bir açıklama yaptı. Millet Bahçesi içerisinde bulunan donatı ve alanlara verilen zararla ilgili güvenlik güçlerine gerekli müracaatın yapıldığını ve kamera kayıtlarının incelendiğini belirten Gültak, “Aylar süren büyük mücadele ve uğraşlarımız sonucu Mersin’e kazandırılan en önemli ve en büyük projelerden biri olan Millet Bahçesini bu halde görmek elbette üzücü. Tabi belediye olarak kırılanı, bozulanı hızlı bir şekilde onarmaya hazırız” dedi.

“Keşke bunu yapmak zorunda kalmasak”

“Akdeniz ve Mersin’e kazandırdığımız her türlü sosyal, kültürel ve sportif tesisimize, park ve yeşil alanlarımıza sahip çıkmak elbette görevimiz” diyen Gültak, “Ancak keşke bunu yapmak zorunda kalmasak. Keşke birileri, milletimizin alın terinden dökülen vergileriyle yapılan bu alanlara hiç zarar vermese. Halkımızdan tek ricamız, bu tür değerlerimize zarar verenleri uyarmaları, gerektiğinde de emniyet birimlerimize haber vermeleridir” ifadelerini kullandı.